Рейші - найвідоміший з лікарських грибів

Японська назва Рейші (Reishi) aбо Манетаке (Mannetake) що в перекладі означає 10 000-річний гриб або гриб безсмертя

Китайська назва Лінь Чжи (Ling Zhi) - духовний гриб або гриб духовної сили

Рейші латинською Ganoderma lucidum мабуть найвідоміший з усіх лікарських грибів 

Річні продажі у світі понад 2 мільярди доларів США, широкі переваги для здоров’я G. lucidum пояснюються його поєднанням високого вмісту полісахаридів (міколог Paul Stamets повідомляє, що плодове тіло містить до 40% бета-глюканив) Було ідентифіковано понад 130 тритерпенових сполук, які належать переважно до двох сімейств: ганодерової та люциденової кислот.

Ці сполуки виявили потужні властивості:

o Пригнічують вивільнення гістаміну

o Гепатопротекторна дія

o Антигіпертензивна (пригнічує АПФ)

o Пригнічує синтез холестерину

o Протизапальна

o Індукує апоптоз

o Інгібує індукцію вірусів

o Антиоксидантна

o Протипухлинна

o Седація ЦНС

o Антимікробна

o Імуномодуляційна дія

Дослідницький інтерес до Рейші стрімко зріс за останні 18 років. У 2002 році

185 дослідницьких статей було опубліковано про рейші-подібні гриби як головну увагу. До 2020 року ця кількість зросла до понад 800 статей. На сьогоднішній день клінічні випробування

хорошої якості небагато, але вони швидко зростають. Однак необхідні додаткові дослідження, щоб підтвердити ефективну дозу, вид, тип екстракту або порошку та тривалість використання. Найефективнішими препаратами є як екстракти на водній основі (чай і сушений чайний порошок), так і спиртові екстракти (настоянки).

Для імуномодуляції дослідження зосереджені на різних бета-глюканах, імуномодулюючих білках і тритерпенах.

Рівні тритерпенів особливо високі в спорах Ganoderma lucidum, як правило >2,0% у споровому порошку та > 30% у споровій олії, і останні дослідження повідомляють про те, що спори та спорова олія є протираковими та нейропротекторними засобами.

G. lucidum демонструє винятково високе інгібування тирозинази з найвищою активністю у водному екстракті. Це призвело до включення його до багатьох комерційних продуктів для відбілювання шкіри та має медичне значення, особливо у зв’язку з хворобою Паркінсона.

Рейші при онкології

G. lucidum має довгу історію традиційного використання в лікуванні раку, і йому приписують багато випадків спонтанної ремісії. Окрім імуномодулюючої дії високого вмісту полісахаридів, його тритерпени виявляють значну цитотоксичну активність проти різніх ліній ракових клітин, а також інгібіторні ефекти проти вірусу Епштейна-Барра, який, як відомо, пов’язаний з деякими видами раку. Крім того, тритерпени з Рейші демонструють інгібування ядерного фактора транскрипції, NF-kappaB (NF-kB), який надмірно експресується в різних лініях ракових клітин, а також сигнального шляху AP-i.

Інгібування NF-kB має особливе значення в активності G.lucidum проти раку молочної залози та передміхурової залози, оскільки вважається, що він відіграє важливу роль у гормонально-незалежному зростанні та поширенні цих видів раку. Крім того, було показано, що тритерпени G. lucidum блокують рецептори андрогенів на клітинах раку простати, що підтверджує використання G. lucidum у лікуванні раку простати.

Клінічні дослідження з екстрактом полісахаридів G. lucidum підтверджують його здатність підвищувати імунний статус у хворих на рак за рахунок підвищення активності NK-клітин і рівня цитокінів Thi та зниження рівня цитокінів Th2 у пацієнтів із прогресуючим раком легенів, а також зменшення побічних ефектів при одночасному застосуванні з хіміотерапією та радіотерапією.

Дослідження in vitro та in vivo також вказують на значну протипухлинну активність G. lucidum, багатого на тритерпени спорового порошку а також спорової олії. Рандомізоване контрольоване дослідження за участю 48 пацієнтів з раком молочної залози повідомило про зменшення втоми, тривоги та депресії в групі лікування (порошок спор G. lucidum 3 г/день), разом із покращенням імунних параметрів

АЛЕРГІЇ / Запалення

Окрім імуномодулюючої активності, G.lucidum демонструє сильну протизапальну активність із пригніченням фактора некрозу пухлини-альфа (TNF-альфа), інтерлейкіну-6 (IL-6), медіатора запалення оксиду азоту (NO) і простагландин Е2, опосередкований через інгібування сигнальних шляхів NF-kB і AP-i. Ця комбінація імуномодулюючої та протизапальної активності сприяє його ефективності при лікуванні алергії та інших запальних станів.

Ganoderma lucidum є компонентом FAHF-2, китайської рослинної формули, яка, як повідомляється, повністю блокує анафілактичні реакції на моделі арахісової алергії у мишей.

Рейші при захворюваннях печінки

Плодове тіло Рейші здавна є популярним традиційним засобом лікування захворювань печінки і демонструє широкі гепатопротекторні властивості. Виявляється, що принаймні частина його дії в цьому відношенні може бути пов’язана зі здатністю тритерпенів Рейші блокувати бета-рецептор тромбоцитарного фактора росту (PDGFbetaR), таким чином пригнічуючи активацію та проліферацію зірчастих клітин печінки, ключову подію в фіброзі печінки.

Рейші також традиційно використовується для лікування гепатиту, і в клінічному дослідженні 355 випадків гепатиту В, які лікувалися таблетками Wulingdan, основним компонентом яких є G. lucidum, було повідомлено, що 92,4% пацієнтів мали позитивні результати. Знову ж таки, здається, що тритерпени є ключовими компонентами у цьому процесі.

Рейші при гіпертонії

G. lucidum має широкий спектр дії на здоров'я серцево-судинної системи. Полісахариди та тритерпени, виділені з G. lucidum, показали гіперліпідемічну, гіпотензивну та антитромботичну дію, тоді як полісахаридний препарат (Ganopoly) призвів до покращення ЕКГ та зниження болю в грудях, серцебиття та задишки в подвійному сліпому, рандомізованому, мульти дослідженні. Помірна інгібіторна активність АПФ також була продемонстрована для деяких тритерпеноїдних сполук G. lucidum

Рейші при безсонні та тривозі

Традиційна назва «духовний гриб» вказує на седативну дію його тритерпеноїдних компонентів, і багато травників цінують його користь у випадках безсоння. Відомий вчений Крістофер Хоббс рекомендує G. lucidum для безсоння, та японський вчений Mizuno рекомендує його як засіб для «психічної стабілізації».

Рейші при ревматоїдному артриті

комбінація імуномодулюючої та протизапальної дії G. lucidum свідчить про можливе застосування в лікуванні аутоімунних станів, таких як ревматоїдний артрит, а фракція протеоглікану з G. lucidum інгібує вироблення синовіальних фібробластів ревматоїдного артриту in vitro, а частково через інгібування шляху транскрипції NF-kB

Рейші для нервової системи

Традиційно вважається Рейші сприяє довголіттю, було показано, що екстракт G. lucidum пригнічує синаптичну токсичність бета-амілоїду з потенційними перевагами при хворобі Альцгеймера Полісахариди, і тритерпени G. lucidum виявляють нейропротекторну та протисудомну дію, тоді як спори G. lucidum продемонстрували здатність захищати нейрони від апоптозу та покращувати когнітивну дисфункцію in vivo

АНТИСТАРІННЯ

Традиційно відомий як «гриб безсмертя», Рейші має широкий спектр серцево-судинних, неврологічних та імунологічних переваг, а також підтримує контроль рівня цукру та холестерину в крові.

Рейші застосування: 

при алергії, підтримка печінки, рак (особливо молочної залози та простати), гіпертонія, тривога/безсоння. Разом з Кордицепс мілітаріс Рейші має найширший спектр показань і добре поєднується з ним при лікуванні захворювань легенів і печінки, а також для забезпечення всебічної адаптогенної підтримки.

 

Рейші дозування

Традиційна Materia Medica рекомендує діапазон доз сирого G. lucidum 3-15 г/день у вигляді відварів або 1,5-3 г у вигляді порошку чи таблеток. Тоді як в клінічних дослідженнях повідомлялося про дози до 30 г/день порошку вигляді відварів або настоїв з гарячою водою і 5,4 г/день екстракту полісахаридів, порошок спор з тритерпенами до 3,0 г/день.

Діапазон доз для продуктів подвійної екстракції, що поєднують багаті полісахаридами екстракти гарячою водою та багаті тритерпеном спиртові (на спиртовій основі) екстракти. Як правило, становить 1-3 г/день. Тоді як 500-1000 мг/день є нормальним для олії зі спор Рейші.

Рейші протипоказання та побічні ефекти

Пацієнти, які приймають антикоагулянтні препарати, повинні перебувати під наглядом через дії G.lucidum у цій сфері, хоча дослідження добавок G.lucidum (1,5 г/день) у здорових добровольців не показало впливу на гемостатичну функцію

Потенційні побічні ефекти включають сухість у роті, розлад шлунка/діарею, висип і головний біль. Хоча це нечасто, будь-хто, хто відчуває побічні ефекти, повинен негайно припинити використання та проконсультуватися з лікарем.

Вагітним жінкам слід уникати прийому добавок рейші. Добавки Рейші не були широко вивчені в клінічних випробуваннях за участю вагітних жінок, пропонується уникати прийому з міркувань безпеки (10). 

Однією з переваг гриба Рейші є його модулююча дія на імунну систему. Таким чином, можливі побічні ефекти від грибів рейші іноді можуть виникати, коли імунна система змінюється або може бути результатом пробудження сплячої відповіді імунної системи.

Ці побічні ефекти нешкідливі, за винятком рідкісних випадків справжньої алергічної реакції. 

 

Ця стаття не є рекомендацією з лікування, а наведена суто в інформативних цілях. Якщо у вас є хвороби зверніться за роз'ясненнями до вашого лікаря або відповідного фахівця в галузі охорони здоров'я.

Джерела:

1. Willard T: Reishi mushroom: herb of spiritual potency and medical wonder. Issaquah, WA : Sylvan Press, 1990.

2. Global marketing of medicinal ling zhi mushroom Ganoderma lucidum (W.Curt.:Fr.) Lloyd (Aphyllophoromycetideae) products and safety concerns. Lai T, Gao YH, Zhou SF. Int J Med Mushrooms. 2004;6(2):189–194.

3. Ganoderma lucidum and its pharmaceutically active compounds. Boh B, Berovic M, Zhang JS, Lin ZB. Biotechnol Annu Rev. 2007;13:265–301.

4. Ganoderma – a therapeutic fungal biofactory. Paterson RR. Phytochemistry. 2006;67(18):1985–2001.

5. Antitumor activity of the sporoderm-broken germinating spores of Ganoderma lucidum. Liu X, Yuan JP, Chung CK, Chen XJ. Cancer Lett. 2002;182(2):155–161.

6. Sterols and triterpenoids from the spores of Ganoderma lucidum. Zhang CR, Yang SP, Yue JM. Nat Prod Res. 2008;22(13):1137–1142.

7. Chemical constituents of the spores of Ganoderma lucidum. Zhang XQ, Pang GL, Cheng Y, Wang Y, Ye WC. Zhong Yao Cai. 2008;31(1):41–44.

8. Comparative studies on the immunomodulatory and antitumor activities of the different parts of fruiting body of Ganoderma lucidum and Ganoderma spores. Yue GG, Fung KP, Leung PC, Lau CB. Phytother Res. 2008;22(10):1282–1291.

9. Inhibition of tyrosinase from Ganoderma lucidum. Chu HL,Wu HC , Yen-Chin Chen YC, Kuo JM. 12th World Food Congress. 2003;166(2):117–120.

10. Effects on tyrosinase activity by the extracts of Ganoderma lucidum and related mushrooms. Chien CC, Tsai ML, Chen CC, Chang SJ, Tseng CH. Mycopathologia. 2008;166(2):117–120.

11. Dopamine- or L-DOPA-induced neurotoxicity: the role of dopamine quinone formation and tyrosinase in a model of Parkinson’s disease. Asanuma M, Miyazaki I, Ogawa N. Neurotox Res. 2003;5(3):165–176.

12. Effect of polysaccharides from Ganoderma applanatum on immune responses. I. Enhancing effect on the induction of delayed hypersensitivity in mice. Nakashima S, Umeda Y, Kanada T. Microbiol Immunol. 1979;23(6):501–513.

13. Antitumor active protein-containing glycans from the Chinese mushroom songshan lingzhi, Ganoderma tsugae mycelium. Zhang J, Wang G, Li H, Zhuang C, Mizuno T, Ito H, Mayuzumi H, Okamoto H, Li J. Biosci Biotechnol Biochem. 1994;58(7):1202–1205.

14. Effect of Ganoderma tsugae on chronically carbon tetrachloride intoxicated rats. Wu YW, Chen KD, Lin WC. Am J Chin Med. 2004;32(6):841–850.

15. Effects of triterpenoid-rich extracts of Ganoderma tsugae on airway hyperreactivity and Th2 responses in vivo. Chen ML, Lin BF. Int Arch Allergy Immunol. 2007;143(1):21–30.

16. A comparison study on the physical/chemical properties and immunomodulatory activities of mycelial polysaccharide extracts from five Ganoderma species. Chen CF, Yang XT, Li XQ, Mi K, Yang QY. Wei Sheng Wu Xue Bao. 2007;47(4):628–633.

17. Antiinflammatory triterpenoids and steroids from Ganoderma lucidum and G. tsugae. Ko HH, Hung CF, Wang JP, Lin CN. Phytochemistry. 2008;69(1):234–239.

18. Ganoderma applanatum: a promising mushroom for antitumor and immunomodulating activity. Jeong YT, Yang BK, Jeong SC, Kim SM, Song CH. Phytother Res. 2008;22(5):614–619.

19. Ganoderma tsugae extracts inhibit colorectal cancer cell growth via G2/M cell cycle arrest. Hsu SC, Ou CC, Li JW, Chuang TC, Kuo HP, Liu JY, Chen CS, Lin SC, Su CH, Kao MC. J Ethnopharmacol. 2008;120(3):394–401.

20. Ganoderma applanatum terpenes protect mouse liver against benzo(α)pyrene-induced oxidative stress and inflammation. Ma JQ, Liu CM, Qin ZH, Jiang JH, Sun YZ. Environ Toxicol Pharmacol. 2011;31(3):460–468.

21. Ganoderma tsugae extract inhibits growth of HER2-overexpressing cancer cells via modulation of HER2/PI3K/Akt signaling pathway. Kuo HP, Hsu SC, Ou CC, Li JW, Tseng HH, Chuang TC, Liu JY, Chen SJ, Su MH, Cheng YC, Chou WY, Kao MC. Evid Based Complement Alternat Med. 2013;2013:219472.

22. Anticancer effects of Ganoderma lucidum: a review of scientific evidence. Yuen JW, Gohel MD. Nutr Cancer. 2005;53(1):11–17.

23. Regression of gastric large B-Cell lymphoma accompanied by a florid lymphoma-like T-cell reaction: immunomodulatory effect of Ganoderma lucidum (Lingzhi)? Cheuk W, Chan JK, Nuovo G, Chan MK, Fok M. Int J Surg Pathol. 2007;15(2):180–186.

24. Potential of a novel polysaccharide preparation (GLPP) from Anhui-grown Ganoderma lucidum in tumour treatment and immuno-stimulation. Pang X, Chen Z, Gao X, Liu W, Slavin M, Yao W, Yu LL. J Food Sci. 2007;72(6):S435–442.

25. Cytotoxic triterpenoids from Ganoderma lucidum. Cheng CR, Yue QX, Wu ZY, Song XY, Tao SJ, Wu XH, Xu PP, Liu X, Guan SH, Guo DA. Phytochemistry. 2010;71(13):1579–1585.

26. Triterpenes from Ganoderma lucidum induce autophagy in colon cancer through the inhibition of p38 mitogen-activated kinase (p38 MAPK). Thyagarajan A, Jedinak A, Nguyen H, Terry C, Baldridge L.A, Jiang J, Sliva D. Nutr Cancer. 2010;62(5):630–640.

27. Ganoderic acid T inhibits tumour invasion in vitro and in vivo through inhibition of MMP expression. Chen NH, Liu JW, Zhong JJ. Pharmacol Rep. 2010;62(1):150–163.

28. Inhibitory effects of Ganoderma lucidum on tumourigenesis and metastasis of human hepatoma cells in cells and animal models. Weng J, Chau CF, Yen GC, Liao JW, Chen DH, Chen KD. J Agric Food Chem. 2009;57(11):5049–5057.

29. Cytotoxic lanostanoid triterpenes from Ganoderma lucidum. Guan SH, Xia JM, Yang M, Wang XM, Liu X, Guo DA. J Asian Nat Prod Res. 2008;10(7-8):705–710.

30. The anti-invasive effect of lucidenic acids isolated from a new Ganoderma lucidum strain. Weng CJ, Chau CF, Chen KD, Chen DH, Yen GC. Mol Nutr Food Res. 2007;51(12):1472–1477.

31. Lucidenic acids P and Q, methyl lucidenate P, and other triterpenoids from the fungus Ganoderma lucidum and their inhibitory effects on Epstein-Barr virus activation. Iwatsuki K, Akihisa T, Tokuda H, Ukiya M, Oshikubo M, Kimura Y, Asano T, Nomura A, Nishino H. J Nat Prod. 2003;66(12):1582–1585.

32. Ganoderma lucidum polysaccharides: immunomodulation and potential anti-tumor activities. Xu Z, Chen X, Zhong Z, Chen L, Wang Y. Am J Chin Med. 2011;39(1):15–27.

33. Antitumor and anti-inflammatory activities of polysaccharides isolated from Ganoderma lucidum. Joseph S, Sabulal B, George V, Antony KR, Janardhanan KK. Acta Pharm. 2011;61(3):335–342.

34. Anti-cancer properties of triterpenoids isolated from Ganoderma lucidum – a review. Wu GS, Guo JJ, Bao JL, Li XW, Chen XP, Lu JJ, Wang YT. Expert Opin Investig Drugs. 2013;22(8):981–992.

35. Triterpenoids from Ganoderma lucidum and their cytotoxic activities. Li P, Deng YP, Wei XX, Xu JH. Nat Prod Res. 2013;27(1):17–22.

36. Suppression of the inflammatory response by triterpenes isolated from the mushroom Ganoderma lucidum. Dudhgaonkar S, Thyagarajan A, Sliva D. Int Immunopharmacol. 2009;9(11):1272–1280.

37. Ganoderma lucidum suppresses motility of highly invasive breast and prostate cancer cells. Sliva D, Labarrere C, Slivova V, Sedlak M, Lloyd F.P Jr, Ho N.W. Biochem Biophys Res Commun. 2002;298(4):603–612.

38. Ganoderma lucidum suppresses growth of breast cancer cells through the inhibition of Akt/NF-kappaB signaling. Jiang J, Slivova V, Harvey K, Valachovicova T, Sliva D. Nutr Cancer. 2004;49(2):209–216.

39. Effects of Ganopoly® (a Ganoderma lucidum polysaccharide extract) on the immune functions in advanced-stage cancer patients. Gao YH, Zhou SF, Jiang WQ, Huang M, Dai XH. Immunol Invest. 2003;32(3):201–215.

40. Effects of water-soluble Ganoderma lucidum polysaccharides on the immune functions of patients with advanced lung cancer. Gao YH, Tang WB, Dai XH, Gao H, Chen GL, Ye JX, Chan EL, Koh HL, Li XT, Zhou SF. J Med Food. 2005;8(2):159–168.

41. Ganoderma lucidum (Reishi mushroom) for cancer treatment. Jin X, Ruiz Beguerie J, Sze DM, Chan GC. Cochrane Database Syst Rev. 2012;(6):CD007731.

42. Glossy Ganoderma spore oil promotes apoptosis of human lung adenocarcinoma SPC-A1 through downregulation of miR-21. Zhao GF, Guo W, Zhao XY, Wang YP, Hou YY. Zhongguo ZhongYao Zazhi. 2011;36(9):1231–1234

43. Inhibitory effects of sporoderm-broken Ganoderma lucidum spores on growth of lymphoma implanted in nude mouse. Chen J, Yu YH. Zhongguo Shi Yan Xue Ye Xue Zazhi. 2012;20(2):310–314.

44. Extract of sporoderm-broken germinating spores of Ganoderma lucidum activates human polymorphonuclear neutrophils via theP38 mitogen-activated protein kinase pathway. Hsu PY, Chen JL, Chen HY, Yang SH. Chang Gung Med J. 2012;35(2):140–147.

45. Study the rudimentary immunoregulatory mechanisms of Ganoderma spore oil on immunocompromized mice. Yi YJ, Hu S, Xiong XY, Liu DB, Zhong YL. Weisheng Yanjiu. 2012;41(5):833–839.

46. Ganoderma spore induced increased CA72-4 in three gastroenteric tumor patients and literature analysis. Yan B, He ZH, Qin ZF, Shi J, Li YJ, Yuan XX, Wei PK. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie He Zazhi. 2012;32(10):1426–1427.

47. Spore powder of Ganoderma lucidum improves cancer-related fatigue in Breast Cancer patients undergoing endocrine therapy: A pilot clinical trial. Zhao H, Zhang Q, Zhao L, Huang X, Wang J, Kang X. Evid Based Complement Alternat Med. 2012;2012:809614.

48. Anti-allergic constituents in the culture medium of Ganoderma lucidum. (I) Inhibitory effect of oleic acid on histamine release. Tasaka K, Akagi M, Miyoshi K, Mio M, Makino T. Agents Actions. 1988;23(3–4):153–156.

49. Anti-allergic constituents in the culture medium of Ganoderma lucidum. (II) The inhibitory effect of cyclooctasulfur on histamine release. Tasaka K, Mio M, Izushi K, Akagi M, Makino T. Agents Actions. 1988;23(3–4):157–160.

50. Effectiveness of Dp2 nasal therapy for Dp2-induced airway inflammation in mice: using oral Ganoderma lucidum as an immunomodulator. Liu YH, Tsai CF, Kao MC, Lai YL, Tsai JJ. J Microbiol Immunol Infect. 2003;36(4):236–242.

51. The use of Ganoderma lucidum (Reishi) in the management of Histamine-mediated allergic responses. Powell M. The Nutritional Practitioner. 2004.

52. The Chinese herbal medicine formula FAHF-2 completely blocks anaphylactic reactions in murine model of peanut allergy. Srivastava KD, Kattan JD, Zou ZM, Li JH, Zhang L, Wallenstein S, Goldfarb J, Sampson HA, Li XM. J Allergy Clin Immunol. 2005;115(1):171–178.

53. Antimutagenic activity of methanolic extract of Ganoderma lucidum and its effect on hepatic damage caused by benzo[a]pyrene. Lakshmi B, Ajith TA, Jose N, Janardhanan KK. J Ethnopharmacol. 2006;107(2):297–303.

54. Effects of Ganoderma lucidum polysaccharide on CYP2E1, CYP1A2 and CYP3A activities in BCG-immune hepatic injury in rats. Wang X, Zhao X, Li D, Lou YQ, Lin ZB, Zhang GL. Biol Pharm Bull. 2007;30(9):1702–1706.

55. Post-treatment of Ganoderma lucidum reduced liver fibrosis induced by thioacetamide in mice. Wu YW, Fang HL, Lin WC. Phytother Res. 2010;24(4):494–499.

56. In vitro and in vivo protective effects of proteoglycan isolated from mycelia of Ganoderma lucidum on carbon tetrachloride induced liver injury. Yang XJ, Liu J, Ye LB, Yang F, Ye L, Gao JR, Wu ZH. World J Gastroenterol. 2006;12(9):1379–1385.

57. Antifibrotic effects of a polysaccharide extracted from Ganoderma lucidum, glycyrrhizin, and pentoxifylline in rats with cirrhosis induced by biliary obstruction. Park EJ, Ko G, Kim J, Sohn DH. Biol Pharm Bull. 1997;20(4):417–420.

58. Hepatoprotective effects of mushrooms. Soares AA, de Sá-Nakanishi AB, Bracht A, da Costa SM, Koehnlein EA, de Souza CG, Peralta RM. Molecules. 2013;18(7):7609–7630.

59. Hepatoprotective effects of aqueous extract from Lingzhi or Reishi medicinal mushroom Ganoderma lucidum (higher Basidiomycetes) on α-amanitin-induced liver injury in mice. Wu X, Zeng J, Hu JS, Liao Q, Zhou R, Zhang P, Chen ZH. Int J Med Mushrooms. 2013;15(4):383–391.

60. Ganoderma lucidum extract attenuates the proliferation of hepatic stellate cells by blocking the PDGF receptor. Wang GJ, Huang YJ, Chen DH, Lin YL. Phytother Res. 2009;23(6):833–839.

61. Treatment of chronic hepatitis B with Wulingdan pill. Yan R, Zhou YX, Liu JB. J Fourth Military Med Univ. 1987;8(6):380–383.

62. Effects of total triterpenoids extract from Ganoderma lucidum (Curt.: Fr.) P. Karst. (Reishi Mushroom) on experimental liver injury models induced by Carbon Tetrachloride or D-galactosamine in mice. Lin ZB, Wang MY, Liu Q, Che QM. Int J Med Mushrooms. 2002;4(1):37–41

63. Anti-hepatitis B activities of ganoderic acid from Ganoderma lucidum. Li YQ, Wang SF. Biotechnol Lett. 2006;28(11):837–841.

64. A phase I/II study of ling zhi mushroom Ganoderma lucidum (W.Curt.:Fr.) Lloyd (Aphyllophoromycetideae) extract in patients with coronary heart disease. Gao YH, Chen GL, Dai XH, Ye JX, Zhou SF. Int J Med Mushrooms. 2004;6(4):327–334.

65. Effect of Ganoderma lucidum on the quality and functionality of Korean traditional rice wine, yakju. Kim JH, Lee DH, Lee SH, Choi SY, Lee JS. J Biosci Bioeng. 2004;97(1):24–28.

66. Anti-angiotensin converting enzyme (ACE) proteins from mycelia of Ganoderma lucidum (Curtis) P. Karst. Mohamad Ansor N, Abdullah N, Aminudin N. BMC Complement Altern Med. 2013;13:256.

67. A preliminary study on the sleep-improvement function of the effective ingredients of Ganoderma lucidum fruitbody. Jia W, Wu M, Zhang JS, Liu YF. Acta Edulis Fungi. 2005;12(3):43–47.

68. Sleep-promoting effects of Ganoderma extracts in rats: comparison between long-term and acute administrations. Honda K, Komoda Y, Inoué S. Tokyo Ika Shika Daigaku Iyo Kizai Kenkyusho Hokoku. 1988;22:77–82.

69. Extract of Ganoderma lucidum potentiates pentobarbital induced sleep via a GABAergic mechanism. Chu QP, Wang LE, Cui XY, Fu HZ, Lin ZB, Lin SQ, Zhang YH. Pharmacol Biochem Behav. 2007;86(4):693–698.

70. Extract of Ganoderma lucidum prolongs sleep time in rats. Cui XY, Cui SY, Zhang J, Wang ZJ, Yu B, Sheng ZF, Zhang XQ, Zhang YH. J Ethnopharmacol. 2012;139(3):796–800.

71. Ganoderma lucidum polysaccharide peptide reduced the production of proinflammatory cytokines in activated rheumatoid synovial fibroblast. Ho YW, Yeung JS, Chiu PK, Tang WM, Lin ZB, Man RY, Lau CS. Mol Cell Biochem. 2007;301(1-2):173–179.

72. Antagonizing beta-amyloid peptide neurotoxicity of the antiaging fungus Ganoderma lucidum. Lai CS, Yu MS, Yuen WH, So KF, Zee SY, Chang RC. Brain Res. 2008;1190:215–224.

73. Neuroprotective effects of water-soluble Ganoderma lucidum polysaccharides on cerebral ischemic injury in rats. Zhou ZY, Tang YP, Xiang J, Wua P, Jin HM, Wang Z, Mori M, Cai DF. J Ethnopharmacol. 2010;131(1):154–164.

74. Ganoderma lucidum reduces kainic acid-induced hippocampal neuronal damage via inflammatory cytokines and glial fibrillary acid protein expression. Aguirre Moreno AC, Campos Peña V, Villeda Hernández J, León Rivera I, Montiel Arcos E. Proc West Pharmacol Soc. 2011;54:78–79.

75. Triterpenoids with neurotrophic activity from Ganoderma lucidum. Zhang XQ, Ip FC, Zhang DM, Chen LX, Zhang W, Li YL, Ip NY, Ye WC. Nat Prod Res. 2011;25(17):1607–1613.

76. Anticonvulsant and neuroprotective effects of oligosaccharides from Lingzhi or Reishi medicinal mushroom, Ganoderma lucidum (higher Basidiomycetes). Tello I, Campos-Pena V, Montiel E, Rodriguez V, Aguirre-Moreno A, Leon-Rivera I, Del Rio-Portilla F, Herrera-Ruiz M, Villeda-Hernandez J. Int J Med Mushrooms. 2013;15(6):555–568.

77. Neuroprotective effect of preadministration with Ganoderma lucidum spore on rat hippocampus. Zhou Y, Qu ZQ, Zeng YS, Lin YK, Li Y, Chung P, Wong R, Hägg U. Exp Toxicol Pathol. 2012;64(7-8):673–680.

78. Novel hypoglycemic effects of Ganoderma lucidum water-extract in obese/diabetic (+db/+db) mice. Seto SW, Lam TY, Tam HL, Au AL, Chan SW, Wu JH, Yu PH, Leung GP, Ngai SM, Yeung JH, Leung PS, Lee SM, Kwan YW. Phytomedicine. 2009;16(5):426–436.

79. Cholesterol-lowering properties of Ganoderma lucidum in vitro, ex-vivo, and in hamsters and minipigs. Berger A, Rein D, Kratky E, Monnard I, Hajjaj H, Meirim I, Piguet-Welsch C, Hauser J, Mace K, Niederberger P. Lipids Health Dis. 2004;3:2.

80. Ganoderic acid and its derivatives as cholesterol synthesis inhibitors. Komoda Y, Shimizu M, Sonoda Y, Sato Y. Chem Pharm Bull. 1989;37(2):531–533.

81. Anti-atherosclerotic properties of higher mushrooms (a clinic-experimental investigation). Li KR, Vasil’ev AV, Orekhov AN, Tertov VV, Tutel’ian VA. Vopr Pitan. 1989;(1):16–19.

82. Effective dose of Ganoderma in humans. Chang R. In: Proceedings of the 5th Int Mycol Congr, Vanvouver. 1994;117–121.

83. Chen JK, Chen TT: Chinese Medical Herbology and Pharmacology. City of Industry : Art of Medicine Press. 2001. p. 770.

84. Bensky D, Cavey S, Stoger E: Chinese Herbal Medicine : Materia Medica. 3rd edition. Seattle : Eastland Press, 2004. p. 933.

85. Experimental and clinical studies on inhibitory effect of Ganoderma lucidum on platelet aggregation. Tao J, Feng KY. J Tongji Med Univ. 1990;10(4):240–243.

86. A prospective, randomized, double-blind, placebo-controlled study of the platelet and global hemostatic effects of Ganoderma lucidum (Ling-Zhi) in healthy volunteers. Kwok Y, Ng KF, Li CC, Lam CC, Man RY. Anesth Analg. 2005;101(2):423–426.

 

Написати відгук
Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.